ATC Sistemi

Firmamızın gövdesini ithal ederek, kendi tasarımımız olan elektronik kontrol sistemleriyle kullanıma sunduğu 2.2kw ve 1.8kw ATC (otomatik takım değiştirme) sistemleri mükemmel performans ile çalışmaktadır. 

YFM22-Su-ATC

2.2kw Su Soğutmalı, ISO20ER20 ve ISO20ER16 takım tutucular ile çalışan, seramik rulmanlı ATC motorumuz YFM22-SU-ATC  24.000 devirde ve sabit torklu olarak çalışmaktadır. Bu motor 1 devirde ve 24.000 devirde aynı torku üretebilmektedir.  

YFM18-Su-ATC

1.8kw Su Soğutmalı, ISO10ER11 ve ISO10ER16 takım tutucular ile çalışan, seramik rulmanlı ATC motorumuz YFM18-SU-ATC  60.000 devirde ve sabit torklu olarak çalışmaktadır. Bu motor 1 devirde ve 60.000 devirde aynı torku üretebilmektedir. Özellikle alüminyum işleme sürecinde yüksek hız, derin pas ile artırılmış verimlilik sağlamaktadır.  

Her iki motor da Zumbul ARGE'nin üstün mühendislik kalitesiyle, kendi gömülü yazılımlarımız ve kontrol sistemlerimiz ile küresel standartlara göre üretilmektedir. 

Kontrol panolarımız dünyanın her ülkesinde en yüksek standartlara uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. 

AMB Motor ATC Sistemleri

AMB firmasının ürünü olan spindle motorlar, üzerlerine takılan şaft modelleriyle otomatik takım değiştirmeli olabilmektedir. Bu durumda ER11 uç tutucuyla (1-8mm sap çapına uygun) takım değiştirme özelliği sağlamaktadır.

Spindle motorlarımıza hava kompresörü dahil değildir. Zumbul'un ürettiği spindle motorlarda ATC için 8 bar, AMB spindle motorlarda ATC için 10 bar hava basıncı gerekmektedir. Ayrıca hava kompresörlerinin kurutuculu ve şartlandırıcılı olması zorunludur.