Destek ve Servis

UYGULAMALI EĞİTİM

CNC Sistemlerimiz sayesinde kullanıcılar  modern teknolojiyle erken temasa geçebilir ve yeni edindikleri bilgileri doğrudan uygulamaya koyabilirler.

TAMİR SERVİSİ

Sürekli olarak yüksek kaliteyi sağlamak için ürünlerimizin üretimini her zaman dikkatle izliyoruz. Buna rağmen bir hata meydana gelirse veya ürün beklentilerinizi karşılamazsa size en kısa sürede yardımcı olmak isteriz.

Servis ve Garanti Koşulları

GARANTİ KOŞULLARI (1 Kasım 2023 tarihinden itibaren)

Zumbul  markasını taşıyan ve firmamız tarafından satılan tüm ürünler; üretim hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Sarf malzemeleri (tüm uçlar-takımlar, filamentler, takım tutucu pensler, ATC magazin, eksoz adaptörü fırçası, lazer hava filtresi, Y ekseni kayışı, lineer sistemlerde taşıyıcı arabalar, HIWIN sistemlerin somunlar, karbon fırçalı motorların kömürü, motor rulmanları, motor mekanik parçaları ve pensler vb.) bu kapsamda değildir.

AMB motorları, YFM22Z, YFM22-SU-ATC, YFM18-SU-ATC, YFM22-SU motorları 1 yıl garantilidir. Karbon fırçalı motorların kömürleri, motorların mekanik parçaları kullanım hatalarına karşı garanti kapsamında değildir.

Garanti koşulları içerisinde sadece üretim hatası olan malzemeler yer almaktadır. Yanlış kullanımdan doğacak malzeme arızaları garanti kapsamında değildir. Bir ürün ile ilgili arıza olması durumunda ilgili malzeme firmamızın ön görüşü alınarak tarafımıza iletilir. Garanti kapsamındaysa firmamız tarafından gereği yerine getirilir. 

GARANTİ YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZ

Zumbul ürünleri ya da herhangi bir aksesuarına firmamızın yazılı (e-posta ya da faks) ile izni ve bilgisi dışında yapılan müdahalelerde garanti yükümlülüğümüz sona erer. Spindle motorlar, kontrol panoları ve buna benzer aksesuar ürünlerimizin kontrol ünitelerinin açılması, değişiklik yapılması, makinenin kontrol kartlarına, paralel kartına ya da motorlarına firmamızın yazılı izni dışında her ne şekilde olursa olsun müdahale edilmesi sonucunda ortaya çıkabilecek hasarlar garanti dışında olup, genel garanti koşullarının da sona ermesine neden olur.  

Ayrıca firmamızın üretimi dışında olan farklı ürünlerin makinelerimize takılması durumunda ortaya çıkabilecek tüm zararlar, her ne koşulda olursa olsun garantinin bozulmasına neden olur. Firmamız, makinelerimizin teknik özellikleri, pin tabloları, başka aksesuarların makinelerimize uygulanmasındaki yöntemlere ilişkin olarak DESTEK Sayfamızda bulunan kitapçıklarda her türlü bilgiyi vermektedir. Bu bilgiler dışında farklı aksesuarların uygulanmasına yönelik gelebilecek bilgi talepleri kabul edilmez. 

Firmamız müşterilerimizin kontrol sistemini yeni bir bilgisayara taşıma durumunda bilgilendirilmeyi garanti yükümlülüğünün bir koşulu olarak talep etmektedir. Garanti süresince yazılım taşımalarının da uzaktan destek ile ücretsiz olduğunu vurgulamak isteriz. 

KURULUM VE EĞİTİM

Kurulum ve eğitim satış günündeki kampanya koşullarına göre fiyatlarımıza dahil olup, Ankara teslimatı olarak değerlendirilmektedir. Başka illerde teslimat, proforma faturada özel bir hüküm olmadıkça, satış fiyatına dahil değildir. Talep edilmesi durumunda proforma koşullaarındaki fiyatlar uygulanacaktır.

SERVİS VE BAKIM

Eğer firmamız tarafından yerinde müdahale talep ediliyorsa, ulaşım ve servis ücreti alınır. Ulaşım ve servis ücretlerimiz aşağıdaki tablolarda verilmektedir.

Makinenin kullanımından doğan bakım gereksinimleri bedeli karşılığında deneyimli ve yetkili personelimiz tarafından yapılabilir.

Servis ve bakım hususlarındaki iletim için e-posta: zumbul@zumbul.com.tr