ZUMBUL AR-GE

Ar-Ge Faaliyetlerimiz ve Yolculuğumuz

Zumbul firması ürettiği veya sattığı her türlü üründe katma değer ekleyecek araştırma ve geliştirme faaliyetlerini de bünyesinde yürütmektedir. CNC ve otomasyon sektöründe ilgi alanımıza girecek ve ürünlerimizin verimliliğini artıracak; kullanımını konforlu, güvenli ya da daha hızlı yapacak Ar-Ge çalışmalarıyla başlayan bu yolculuk, 2018 yılında firmamızın tamamen Ar-Ge Mühendislik firması haline gelmesiyle asıl uğraş alanımız olmuştur. 

Ar-Ge çalışmalarımız 2021 yılında şu anda üretim yaptığımız GERSAN Sanayi sitesindeki fabrikamızda güçlendirilen mühendis kadromuzla artarak devam etmektedir. Firmamızın devam etmekte olan 2023 yılında başlayan bir adet TUBİTAK 1507, 2023 Ekim ayında başlayan diğer bir TÜBİTAK 1507 ve bir adet KOSGEB KOBİGEL projesi vardır. 

 

Ar-Ge Çıktılarımız

Mühendislik; matematik ve fizik bilimlerini kullanarak insan yaşamında kolaylıklar sağlama sanatıdır. 

Firmamız bu ilkeye bağlı olarak, ithalatı ve dışa bağımlılığı azaltacak, genel olarak endüstriyel üretime yönelik CNC, Otomasyon, Kontrol ve Enjeksiyon alanında yerli üretimi önceleyen Ar-Ge faaliyetlerinde çok sayıda ürün geliştirmiş ve üretmektedir. 

Tamamen kendi tasarımımız olan farklı boyutlarda, kararlı ve endüstriyel kalitede çalışan masaüstü Endüstriyel CNC makinelerdir.

Farklı ebatlarda Endüstriyel sanayi üretimine yönelik CNC makinelerimiz tamamen kendi Ar-Ge çalışmalarımızla üretilmektedir.

Sabit torklu (2.2kw) su soğutmalı 24.000 rpm otomatik takım değiştirmeli seramik rulmanlı spindle motor, Sabit torklu (1.8kw) su soğutmalı 60.000 rpm otomatik takım değiştirmeli seramik rulmanlı spindle motor, Hava soğutmalı (2.2kw) seramik rulmanlı spindle motor gibi ürünlerimiz makinelerimizle birlikte müşterilerimize verilmek üzere Ar-Ge çalışmalarımız bünyesinde ürün yelpazemize katılmıştır. 

Masaüstü Otomatik Plastik Enjeksiyon makinemiz olan JECTO KOSGEB KOBİGEL projesi sonucunda geliştirilmiştir.