GİZLİLİK VE GÜVENLİK

Hesap Güvenliği

Zumbul ARGE (Zumbul ARGE Elektronik Makine İmalat San. Tic. Ltd. Şti.), ziyaret etmekte olduğunuz site üzerinden kullanıcılar tarafından kendisine elektronik ortamda iletilen kişisel bilgileri, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında, üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

Kişisel bilgiler, kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca Gizli Bilgiler olarak anılacaktır.

Zumbul ARGE, kişisel bilgileri kendi bünyesinde, müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

Zumbul ARGE, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Zumbul ARGE, gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, ziyaret ettiğiniz sitede olan ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Zumbul ARGE herhangi bir sorumluluk almaz.  

Zumbul ARGE, kullanıcılara ve kullanıcıların bu sitenin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde, tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.


Kredi Kartı Güvenliği

Zumbul ARGE, Farklı bankalarla mail order yöntemiyle kredi kartından tahsilat şeklinde çalışmaktadır. Ayrıca İş Bankası kuruluşu olan MOKA ve ayrıca IYZICO ödeme sistemleri de firmamız tarafından kullanılmaktadır.  

Ancak böyle de olsa sitemiz üzerinde doğrudan kredi kartı işlemi yapılmamaktadır. Sitemizde bulunan tüm ürünler Türk Ticaret Kanununa göre sizlere sunulduğundan, fiyat ve teklif isteme sonrasında, tarafınıza yollanacak bir elektronik proforma fatura olacaktır. 

Bu faturayı, Iyzico, MOKA  sisteminde ve çok yüksek SSL güvenlik ortamında açarak, isterseniz güvenli bir ortamda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz. 

· SSL, Secure Sockets Layerin kısaltmasıdır. Bu sistem kişisel bilgilerinizle, kredi kartı bilgilerinize üçüncü şahısların ulaşmasını önlemek için geliştirilmiş bir şifreleme yöntemidir. SSL güvenlik alanında gönderdiğiniz bilgiler şifrelenerek diğer kişiler tarafından okunması olanaksız bilgilere dönüştürülür. Bu bilgiler sadece diğer taraftaki web sunucusu tarafından çözülüp anlamlı bir bilgi haline getirilebilir.